Tabiveres pandi alus uuele jooksutraditsioonile!

Oktoobri teisel laupäeval toimus 1. Tabivere Rahvajooks. Jooksupäev algas kell 11 Tabivere staadionil Külluse lastejookudega. Jooksma oli registreerunud ligi 100 last. Pisematel tuli kingituse lunastamiseks teha üks staadioniring, vanemad ja kogenumad lapsed said joosta kaks staadioniringi. Lastejooksudel oli liikumiseeskujuks ja motivatsiooni üleval hoidjaks Jääaja Keskuse mammut.

Põhijooksule, 5km distantsile, registreerus kokku 67 jooksjat. Ilm oli sügisele kohane – sadas vihma ja kerge tormituul pani jooksjad proovile. Meeste esikoht läks triatleet Henry Räppole (15:39,9), teise koha sai Enari Tõnström (16:07,0) ning kolmas oli Johannes Laur (16:24,4). Naiste arvestuses võitis jooksu Minna Kelk (18:57,1), teise koha sai triatleet Anette Zukker (19:56,6) ning kolmas oli Maarika Vällik (20:45,1).

Korraldaja sõnul andis 2023. aasta liikumisaasta motivatsiooni ellu viia uue traditsiooni sünd, mis motiveeriks kohalikke liikuma, kuid annaks võimaluse ka kaugemalt tulijatele imelist Saadjärve ümbrust sügisvärvides imetleda.

Jooksu korraldab Marika Sport OÜ koos Tartu valla ja kohalike abilistega.

Järgmine Tabivere Rahvajooks toimub juba 2024. aasta oktoobris ning õige pea avatakse ka registreerumine.